IndeksIndeks  WydarzeniaWydarzenia  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share

Park centralny

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorWiadomość
Mazikeen
Córka Mafii
Mazikeen

Liczba postów : 30
Punkty aktywności : 132
Data dołączenia : 11/10/2019

Park centralny - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Park centralny   Park centralny - Page 7 EmptyPon 14 Paź 2019 - 16:31

- Jestem Mazikeen Rose.
Przedstawiła się zaraz bo mężczyzna naprawdę wydał się być osobą spokojną, która raczej nie zacznie jej gonić dla zabawy czy zemsty za rozbity nos.
- Em...tak. Byłam świadkiem...
Wyjaśniła nieco niepewnie spoglądając nerwowo za siebie czy tamtego wampira nie było w pobliżu. Nie chciała ryzykować życia tego człowieka. Jedno życie miała na sumieniu nie mogła pozwolić na to by i jemu coś się stało.
- Ja...ja przepraszam powinnam iść...nie chcę by coś się Panu stało.
Zaczęła nerwowo zbierając torbę, którą zdążyła już zabrać z miejsca zbrodni. W końcu nie chciała by została znaleziona przez innych i doprowadzona do jej ojca. Wiedziała, że do paki by nie trafiła, w końcu jej ojciec posiada najlepszych prawników. Ale już samo to, że sprowadziłaby na siebie czyjeś zainteresowanie byłoby dość...niebezpieczne.
- Dziękuję, nie trzeba. Wynajmę mieszkanie w hotelu.
Dodała z nieśmiałym uśmiechem na ustach.
Powrót do góry Go down
Matthias
Idealista
Matthias

Liczba postów : 52
Punkty aktywności : 389
Data dołączenia : 13/10/2019

PisanieTemat: Re: Park centralny   Park centralny - Page 7 EmptyPon 14 Paź 2019 - 16:46

Gdy nieznajoma postanowiła się przedstawić, wyjął swoją prawą rękę jej kierunku. Ujął dłoń dziewczyny, by symbolicznie ją uściskać.
- Matthias White, miło mi.- przedstawił się i puścił jej dłoń. Na szybko dopalił swojego papierosa, bo nie był pewien czy jego rozmówczyni nie przeszkadza ten odór. Wygasił go podeszwą swojego buta, a peta wyrzucił do najbliższego śmietnika.
- Skończę najwyżej z podbitym okiem, ale ostatecznie uznam, że było warto.- zażartował i zaśmiał się krótko. Widział, że Mazikeen jest zestresowana i miał nadzieję, że jakoś pomoże jej wyluzować.
- W takim razie może dasz się chociaż odprowadzić?- zasugerował spokojnym tonem. - Nie zasnę jeśli nie upewnię się, że bezpiecznie dotarłaś do hotelu.- powiedział marszcząc lekko czoło, by wyjść wiarygodniej.- Nie jestem żadnym psycholem, przysięgam.- dodał pospiesznie i uniósł dłonie w geście bezbronności. Gdyby ktoś ją zaatakował, wracającej samotnie nie wybaczyłby sobie tego, bo w końcu jego obecność mogłaby to zmienić. Nie chciał tracić czasu na gdybanie. Poza tym sam tu jeszcze nikogo nie znał, więc chciał wykorzystać okazję i w końcu porozmawiać z kimś na żywo, a nie przez portal społecznościowy.
Powrót do góry Go down
Mazikeen
Córka Mafii
Mazikeen

PisanieTemat: Re: Park centralny   Park centralny - Page 7 EmptyPon 14 Paź 2019 - 17:02

Przez moment obserwowała mężczyznę zastanawiając się czy aby wszystko gra, czy nie jest kolejną szują, która zacznie się na nią ciskać. Ale nie...ostatecznie przedstawił się i mało tego, stwierdził że podbite oko to nic. Uśmiechnęła się lekko na to stwierdzenie. Oj, gdyby tylko chodziło o podbite oko.
- Mnie również miło.
Skinęła głową z uśmiechem zastanawiając się, czy w ogóle zdaje sobie sprawę, że ona jest nieletnia w świetle prawa. Fakt, że ojciec od zawsze powtarzał i powtarza, że jest bardzo rozwinięta jak na swój wiek, mimo to dziwiła się, że mężczyźni nie zawsze spoglądali przez pryzmat wieku a tego co mają między nogami. Na szczęście, tutejszy mężczyzna nie myślał w tych kategoriach za co była mu wdzięczna przynajmniej na razie! W końcu dopiero go poznała.
- Gdyby tylko chodziło o pobite oko.
Wypaliła zaraz i znów spojrzała za siebie. Nikogo nie było, mogła więc poczuć się nieco spokojniej.
- No dobrze, w takim razie czemu nie.
Uśmiechnęła się lekko.
- Mieszka Pan tutaj od dawna?
Zainteresowała się zagadując mężczyznę z ciekawością.
Powrót do góry Go down
Matthias
Idealista
Matthias

PisanieTemat: Re: Park centralny   Park centralny - Page 7 EmptyPon 14 Paź 2019 - 17:14

Matthias machnął luźno ręką nie przejmując się zupełnie innymi konsekwencjami. W obliczu ładnych pań zamieniał się w rycerza w lśniącej zbroi, choć ostatecznie pewnie trzeba by było zbierać go połamanego z kostki brukowej. W zgrywaniu chojraka był najlepszy, gorzej z walką.
- Odmowa i tak nie wchodziła w grę.- oznajmił żartobliwie, gdy Mazikeen wreszcie się zgodziła. Tym samym sugerował, że nie dałby się tak łatwo spławić. Uśmiechnął się wyraźnie zadowolony i wskazał dłonią proponowany kierunek, w którym mogli powolnym krokiem się udać w drodze do hotelu.
- Proszę cię, tylko nie "pan".- powiedział błagalnym tonem patrząc na nią niczym szczenię, które czeka na pieszczoty.- I nie, dopiero się wprowadziłem. Przyjechałem z Nowego Jorku, miałem już dosyć tamtejszego przeludnienia. Chyba najwyższa pora odsapnąć, zrobić coś zupełnie nowego. Choć przyznam, że brakuje mi mojej ulubionej kawiarni. Tamtejsza kawa dawała takiego kopa, że mogłem pracować do samego rana.- powiedział jednym ciągiem, rozpamiętując jednocześnie wieczory spędzane w Nowym Jorku.- Wybacz, straszna gaduła ze mnie.- odparł bezradnie, orientując się, że znowu zupełnie zdominował rozmowę z inną osobą. - A ty skąd jesteś? Masz bardzo ciekawy akcent, na pewno nie udawany, poznałbym.- powiedział serdecznym tonem i stawiał dalej kroki przed siebie.
Powrót do góry Go down
Mazikeen
Córka Mafii
Mazikeen

PisanieTemat: Re: Park centralny   Park centralny - Page 7 EmptyPon 14 Paź 2019 - 17:29

Poczuła się nieco pewniej i luźniej, gdy mężczyzna się rozgadał. Naprawdę potrzebowała takiego kogoś, kto będzie naprawdę bezpośredni i nie będzie krępował się przed nią mówić tego co myśli. W domu też miała taką osobę, którą była jej pokojówka. To od niej dowiadywała się kiedy wyjeżdża jaki transport i gdzie. Dzięki niej mogła uciec.
- Więc Matthias.
Skinęła głową z uśmiechem i pociągnęła leniwie nogi za sobą.
- Więc jeśli o mnie chodzi to nie, nie jestem tutejsza, urodziłam się i wychowałam we Włoszech...można powiedzieć, że uciekłam z domu.
Wypaliła od tak spoglądając na niego z powagą na twarzy ciekawa reakcji na jej słowa.
- Nie pijam kawy, jakoś nie podeszła mi w smaku niestety.
Przyznała z powagą na twarzy i uśmiechnęła się lekko od ucha do ucha.
- Mówisz, że byś poznał? Hm...a można wiedzieć jakim sposobem byś poznał czy udawany czy nie?
Powrót do góry Go down
Matthias
Idealista
Matthias

PisanieTemat: Re: Park centralny   Park centralny - Page 7 EmptyPon 14 Paź 2019 - 17:39

Gdy tylko usłyszał o włoskim pochodzeniu rozmówczyni w jego oczach zabłysnęła iskra ciekawości. Stłumił ją jednak, dowiadując się o jej ucieczce, co było zdecydowanie ważniejszą kwestią.
- Widzę, że masz smykałkę do uciekania.- skomentował półżartem, jednocześnie nawiązując do pierwszego pytania jakie jej zadał tego wieczoru.- Musiałaś zatem przebyć daleką drogę nim tu dotarłaś.- stwierdził i posłał jej szczery uśmiech. Wiedział, że zadawanie zbyt bezpośrednich pytań nie było najlepszą drogą do poznania człowieka. W końcu to nie był wywiad. Chciał ją poznać, pozwalając póki co jej samej wybierać co chce powiedzieć. Zapewne dopiero później zaatakuje ją swoją ciekawskością.
- Pewnie nigdy nie piłaś porządnej kawy.- zasugerował i zaśmiał się. Doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że ilości czarnego, ciepłego napoju jakie w siebie wlewał były bardzo niezdrowe. Z resztą, pochłaniał przy tym paczki tabletek z magnezem, bo skurcze potrafiły być naprawdę dokuczliwe.
- Nazwałbym to szóstym zmysłem. Ot, taka wrodzona zdolność.- odpowiedział pogodnym tonem głosu. Przecież nie mógł jej powiedzieć, że kiedyś płacili mu za demaskowanie ludzkich tajemnic w publicznym piśmie, bo jak inaczej nazwać pisanie plotkarskich artykułów?
Powrót do góry Go down
Mazikeen
Córka Mafii
Mazikeen

PisanieTemat: Re: Park centralny   Park centralny - Page 7 EmptyPon 14 Paź 2019 - 17:47

Oj miała, miała w końcu gdyby nie jej "smykałka" pewnie nie byłoby jej tutaj, mało tego nie miałaby okazji do ucieczek jeszcze mieszkając we Włoszech. W końcu ile razy wymykała się i knociła transport ojcu, przez to potem wściekał się jak nigdy. Jednak teraz...obawiała się, że mogłoby to skończyć się nie lada kłopotami.
- Uznajmy, że to moja...codzienność.
Zaśmiała się lekko.
- Owszem, dostanie się tutaj i hm...sknocenie kilku interesów ojca warte były świeczki...
Przyznała, chociaż nie było jej to takie łatwe do przełknięcia. Żal i wstyd nadal w niej tkwiły.
- Uwierz, piłam...mój ojciec sprowadza kawę prosto z Indii z plantacji.
Przyznała z powagą na twarzy i nieco zmieszaną miną.
- Znasz rodzinę Rose we Włoszech? Słynną rodzinę bogaczy?
Zagadnęła niepewnie.
Powrót do góry Go down
Matthias
Idealista
Matthias

PisanieTemat: Re: Park centralny   Park centralny - Page 7 EmptyPon 14 Paź 2019 - 18:00

Matthias nie chciał odprowadzać dziewczyny w zupełnym milczeniu, dlatego dokonywał wszelkich starań, by sprzyjała im luźna i przyjemna atmosfera, nawet jeśli trafiliby na dość trudny temat. W swoim mniemaniu sądził, że jest całkiem dobry w te klocki, więc czemu nie miałby poprawić tym sposobem komuś innemu humoru. Ta rozmowa nawet dla niego była dość relaksująca. Odkąd się przeprowadził brakowało mu trochę towarzystwa.
- A więc zbuntowana z ciebie córeczka, hm?- spytał retorycznie i uniósł jedną brew. Z każdą chwilą był coraz bardziej zaciekawiony jej osobą i oczywiście jej historią, bo co kolejne zdanie przez nią wypowiedziane coś coraz silniej popychało go do zadawania pytań.
- Nie czujesz się samotna będąc tak daleko od domu?- zapytał.
Na wieść o kawie indyjskiej westchnął zachwycony. Sama myśl o tej kawie pobudzała jego kupki smakowe, bo jemu jako zagorzałemu podróżnikowi oczywiście zdarzyło się takiej spróbować.
- Obiło się o uszy. Odniosłem wrażenie, że jest to jedna z rodzin, która skutecznie chroni swoją reputację przed światem zewnętrznym.- odpowiedział, przez moment zastanawiając się, co właściwie wiedział o tej rodzinie poza tym, że istnieje i jest bogata.- Chcesz powiedzieć, że właśnie od nich uciekłaś?- zapytał. W życiu zdarzało mu się poznawać wielu ludzi i rzadko kiedy wiązał natychmiast jedną osobę z drugą, bo nazwiska zdarzają się powtarzać.
Powrót do góry Go down
Mazikeen
Córka Mafii
Mazikeen

PisanieTemat: Re: Park centralny   Park centralny - Page 7 EmptyPon 14 Paź 2019 - 18:19

Czy była zbuntowaną dziewczyną, troszeczkę może tak, ale tylko troszeczkę tak tyci, tyci!
- Samotna? Raczej nie, nie odczułam tego jeszcze. Dopiero dotarłam tutaj więc...nie odczułam jeszcze tej tęsknoty.
Zaśmiała się lekko, jednak nie było jej jakoś tęskno do domu, gdzie rządził ojciec ostrą i zdecydowaną ręką. Wolała tutaj bezpiecznie i z dala od rodziny przebywać. Słysząc jego potwierdzenie niemal parsknęła z pogardą na same słowa. Owszem, robili wszystko by zdobyć jak największą kasę, ale też dążyli do tego by ich klienci nie byli byle pierwszymi pionkami.
- Owszem, właśnie od nich. Proszę tylko, byś nikomu o mnie nie mówił, nie chcę wracać do domu. A uwierz, jeśli się dowiedzą że uciekłam zaczną mnie szukać. O ile już tego nie robią.
Westchnęła pod nosem i przeczesała nieco palcami włosy zagarniając je do góry.
- To co robi moja rodzina...wstyd się przyznać, ale chciałabym, by jakoś za to odpowiedzieli...jednak, niestety na policję nie mogę iść, bo mają swoich ludzi...nic nie mogę zrobić...szkoda.
Przyznała zrezygnowana i wzruszyła ramionami.
Powrót do góry Go down
Matthias
Idealista
Matthias

PisanieTemat: Re: Park centralny   Park centralny - Page 7 EmptyPon 14 Paź 2019 - 18:31

Coraz mniej podobała mu się sytuacja, w jakiej była dziewczyna, choć jednocześnie ciągnęło go do tego, by dowiedzieć się więcej. Zaczął przeczuwać, że to osoba, która z łatwością ściąga na siebie kłopoty. Jeżeli rzeczywiście należała do tamtej rodziny jej zniknięcie nie mogło obejść się bez szumu.
- Zamierzasz tak w nieskończoność uciekać?- zapytał, tym razem odrobinę poważniej niż dotychczas. Rozmowa przestawała powoli wyglądać jak zwykła pogadanka. W pewnym momencie Matt zaczął żałować, że natknęła się akurat na niego, na tą przekupną mendę, która swego czasu obnażała ludzi przed całym światem. Teraz miał w garści los dziewczyny, a pokusa napisania o tym choćby we własnym notesie była nieznośnie silna.
- Myślałaś kiedyś o tym, by zdemaskować ich w prasie?- zapytał, gdy Mazikeen okazała pewnego rodzaju zrezygnowanie.- Media w dzisiejszych czasach to potężna broń przeciwko ludziom.- dodał, podświadomie wiedząc, że dam używał słów niczym ostrzy. Być może dlatego właśnie wyjechał z Nowego Jorku. Wolał zacząć pisać z pasji, a nie z potrzeby wzbudzania sensacji i pobierania za to pieniędzy. Dlaczego więc tak trudno było wyzbyć się mu tych zwyczajów i odruchów? Chyba nie jest wcale lepszy od pozostałych redaktorów, którzy żerują na nieszczęściu innych.
Powrót do góry Go down
Mazikeen
Córka Mafii
Mazikeen

PisanieTemat: Re: Park centralny   Park centralny - Page 7 EmptyPon 14 Paź 2019 - 18:38

Mężczyzna nieco sprowadził ją na ziemię, faktycznie co będzie potem? Dzisiaj uciekła a potem? Co będzie za kilka tygodni? Dni...za miesiąc? Przygryzła nieco dolną wargę i cicho westchnęła nieco niepewnie.
- Sama nie wiem, najchętniej uciekłabym jak najdalej, ale to się nie uda. Moja rodzina jest dość...specyficzna i niestety ma swoje twarde zasady. Nie ważne gdzie bym nie uciekła, zawsze znajdzie się ktoś, kto mnie znajdzie i co gorsza odstawi do domu.
Przyznała z powagą na twarzy a na jego słowa o propozycji ujawnienia w mediach, nieco ją to podkusiło.
- To dość...ciekawa propozycja. Niestety obawiam się, że jeśli trafi to wszystko do gazet mogą być z tego nie lada kłopoty. Policja wszystko uciszy znając życie. To nie Włochy w prawdzie ale sam fakt...
Zamyśliła się na chwilę.
- Może masz rację...tyle, że jak ujawnię wszystko pociągnę za sobą nie tylko rodzinę ale znacznie więcej osób...nie znam nazwisk, ale tutejsza szycha ponoć miała otrzymać transport z którym udało mi się przyjechać.
Przyznała z powagą na twarzy.
Powrót do góry Go down
Matthias
Idealista
Matthias

PisanieTemat: Re: Park centralny   Park centralny - Page 7 EmptyPon 14 Paź 2019 - 18:49

Ciągłe uciekanie kojarzyło mu się z czymś bardzo męczącym i odbierającym jakąkolwiek radość z życia. Tym bardziej bezsensowne wydawało mu się robienie ciągle tego samego, wiedząc, że i tak ją znajdą.
- W twoim wypadku zwalczenie problemu może okazać się skuteczniejsze niż uciekanie przed nim.- stwierdził całkiem szczerze. Idąc krok w krok u boku nowo poznanej dziewczyny, uniósł swój wzrok na bezchmurne niebo, na którym mieniły się setki gwiazd.
- Z resztą, nie jestem odpowiednią osobą do udzielania takich rad.- odparł nagle i zaśmiał się krótko pod nosem. Spojrzał badawczo na dziewczynę, próbując przez moment doszukać się czegoś więcej niż zostało powiedziane.
- Ostatnią rzecz, jaką mogę ci doradzić to...Uważaj na siebie. I najlepiej nie opowiadaj tego przypadkowym ludziom. Czasami jedna informacja w nieodpowiednich rękach może przewrócić świat do góry nogami.- przyznał. Nie chciał nawet otwarcie mówić o tym, że sam jest jedną z takich osób, jednak wolał nie straszyć dziewczyny. Powiedziała mu już całkiem sporo i gdyby chciał, napędziłby jej sporo kłopotów. Toczył walkę z samym sobą i żałował, że jednak dowiedział się czegoś więcej niż planował.
Powrót do góry Go down
Mazikeen
Córka Mafii
Mazikeen

PisanieTemat: Re: Park centralny   Park centralny - Page 7 EmptyPon 14 Paź 2019 - 18:55

- Jeśli mam być szczera to wolałabym aby wyszło to na jaw. Nie mniej, mam obawy bo wiem do czego jest zdolny mój ojciec. Moja rodzina. Nie jesteśmy zwykłymi...bogaczami.
Dodała, chociaż już miała na końcu języka "zwykłymi ludźmi" jednak wydanie to kim jest nie było raczej odpowiednie.
- Gdybym znała kogoś odpowiedniego, kto by to wszystko opisał...uwierz, zrobiłabym wszystko by nigdy więcej nie doszło do takich sytuacji jakie widziałam każdego dnia...
Przyznała ciszej i wzruszyła ramionami na jego słowa.
- Niech przewraca. Niech wszyscy winni poniosą konsekwencje swoich czynów...to co się dzieje nie jest normalne, nie powinno w ogóle mieć miejsca.
Rozgadała się jak nigdy, w końcu ileż można? Poczuła się swobodnie i naprawdę o niebo lepiej.
Powrót do góry Go down
Matthias
Idealista
Matthias

PisanieTemat: Re: Park centralny   Park centralny - Page 7 EmptyPon 14 Paź 2019 - 19:04

Szedł wolnym krokiem i słuchał jej rozgoryczonych słów. Prychnął lekko rozbawiony, gdy powiedziała o tym, że chciałaby, by ktoś dobrze o tym napisał. Pokręcił lekko głową, wypierając z siebie niepoprawne myśli. Brzmiało to dla niego jak temat podany na tacy, więc co go powstrzymywało? Zbyt mało wiedział. Czuł się roztargniony, bo był głodny tych informacji, ale jednocześnie z każdym kolejnym zdaniem dziewczyny, bał się tej wiedzy.
- Mazikeen, musisz to dobrze przemyśleć.- powiedział ostrożnie, przyglądając się jej twarzy.- Ja jestem tylko pewnym nieznajomym i mogę jedynie podsunąć ci pomysł, ale ty najlepiej powinnaś wiedzieć co należy zrobić.- zasugerował, starając się zachować dość bezpieczną pozycję w tej sprawie. Dopiero przed kimś uciekała, a teraz niemal sprzedała mu informacje na temat swojej rodziny, które mogły jej zaszkodzić. Nie było to zbyt mądre i Matt uznał, że zbyt pochopne. Nie chciał, by dziewczyna żałowała tego posunięcia po powtórnym zastanowieniu się, gdy będzie już za późno na cofnięcie tego.
Powrót do góry Go down
Mazikeen
Córka Mafii
Mazikeen

PisanieTemat: Re: Park centralny   Park centralny - Page 7 EmptyPon 14 Paź 2019 - 19:12

Wysłuchała jego słów w milczeniu jednak nie mogła się powstrzymać od wywrócenia oczyma. Serio, miał zamiar ją uciszyć? Nie z nią te numery.
- Uwierz, wiem co chcę zrobić. Wiem, że mój ojciec i wielu jego klientów może sporo stracić, ale to co mogę ujawnić jest warte tej świeczki. Trudno, będę mogła żyć w biedzie, jeść suchy chleb czy nawet iść do bidula, ale nie pozwolę by to co się dzieje, działo się nadal.
Odparła chłodno bo wiedziała, że prędzej zapłacą za milczenie a ona pewnie zostanie zamknięta pod strażą ale miała to w dupie. Mogła narobić ojcu problemów, ale mogła też ocalić nie jedną kobietę i nie jedną wampirzycę, która lądowała z kołkiem w piersi kierując ją w zdobionej trumnie do Venandii.
- Ale by to ujawnić...musiałabym znać kogoś, kto nie boi się kłopotów, kogoś, kto jest gotów ryzykować...kogoś kto nie spanikuje jak wyjawię prawdę.
Przyznała cicho bo niestety musiała wyjawić więcej niż tylko to, że ktoś handluje żywym towarem, to że bawi się w dostarczanie kobiet z różnych ras. Musiała mieć pewność, że po wyjawieniu tego wszystkiego ktoś komu zaufa będzie w stanie to ogarnąć i nie dostanie do łba.
Powrót do góry Go down
Matthias
Idealista
Matthias

PisanieTemat: Re: Park centralny   Park centralny - Page 7 EmptyPon 14 Paź 2019 - 19:25

Potakiwał delikatnie głową, słuchając ją co do każdego kolejnego słowa. Jej upór i determinacja były zdumiewające i trudno było się im oprzeć.
- W porządku.- powiedział krótko i uśmiechnął się do niej serdecznie, akceptując jej postawę w tej sytuacji. Kim był żeby decydować za nią o tym, co ma zrobić ze swoim życiem. Widział, że dziewczyna nie zamierzała się z tego wycofać, więc co miał zrobić? Ledwo ją znał.
- Dopiero tu przyjechałaś, może jeszcze spotkasz kogoś takiego.- uśmiechnął się znowu, po czym spojrzał przed siebie. Miał dziwne wrażenie, jakby dziewczyna skądś wiedziała o jego zawodzie i wprost czekała na jego inicjatywę w tej sprawie, ale nie chciał ślepo pakować się w coś takiego. Takie informacje podane na tacy są bardzo podejrzane i nie chciał się stać pionkiem w rodzinnych porachunkach. Mazikeen to tylko jedno źródło i niekoniecznie wiarygodne, zwłaszcza z jego perspektywy.
Dotarli wreszcie do granicę parku. Matt rozejrzał się dookoła, próbując sobie przypomnieć ulicę, przy której znajdował się hotel. Tylko raz zdarzyło mu się do niego trafić i spędził tam jedną noc.
- Tuż za rogiem znajduje się hotel.- wskazał kierunek, kiedy wreszcie go olśniło i zaczął prowadzić w tamtym kierunku

[c.d.]
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Park centralny   Park centralny - Page 7 Empty

Powrót do góry Go down

Park centralny
Powrót do góry 
Strona 7 z 7Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7