a
IndeksIndeks  WydarzeniaWydarzenia  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Regulamin Forum


 

 Regulamin Forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
God
Mistrz Gry
God

Liczba postów : 24
Punkty aktywności : 1234
Data dołączenia : 11/03/2019

Regulamin Forum Empty
PisanieTemat: Regulamin Forum   Regulamin Forum EmptyPon 11 Mar 2019, 12:54

ZASADY OGÓLNEVenandi to świat otwarty. Forum skupia się głównie na relacjach bohaterów, intrygach oraz pobocznych zadaniach. Jednak to głównie od Was zależy jak rozwinie się świat. 

1.1. Forum jest +18 z powodu licznych scen erotycznych, brutalnych, wulgaryzmów i ogólnie ciężkiego nastroju forum. Osoby poniżej 18 roku życia są usuwane natychmiastowo.
1.2. Każde złamanie regulaminu kończy się ostrzeżeniem, 3 ostrzeżenia to ban permanentny.
1.3. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z przestrzegania.
1.4. Prosimy o zachowanie kultury i nie obrażanie innych użytkowników forum. Wszelkie spory proszę rozstrzygać na wiadomościach prywatnych, ewentualne duże sprzeczki można rozważyć przy współpracy z moderatorami lub Adminem.
1.5. Wszelkiego rodzaju osoby tzw. trolle są usuwane z forum natychmiastowo i blokowane.
1.6. Nick postaci powinien zawierać imię postaci. Zabroniona jest wszelka numeracja i oznakowania (oprócz tych uzasadnionych fabularnie).
1.7. Każdy użytkownik może posiadać dowolną liczbę kont, jednak prosimy o umiar. Jeśli dana osoba będzie nieaktywna na którymś z kont, zostanie ono usunięte!
1.8. Wszelkie nieobecności powyżej tygodnia proszę zgłaszać moderatorom. Nie zgłoszenie pierwszej obecności skutkuje banem na 3 dni, kolejny kończy się banem permanentnym.
1.9. Po rejestracji prosimy o podpisanie się pod regulaminem oraz stworzenie Karty Postaci. Dopiero po akceptacji KP, gracz może udzielać się na forum.
1.10. Zmiany w regulaminie mogą pojawiać się na bieżąco, a o aktualizacjach będziecie informowani. 
1.11. Jeśli nie możesz stworzyć konta z danym imieniem (a jest ono wolne) dodaj na końcu kilka cyfr, administracja zmieni to przy akceptacji.
1.12. Wykorzystywanie wszelkich błędów, niedopatrzeń pomyłek zarówno administracji, jak i moderatorów, bez wcześniejszego ustalenia faktów rzeczywistych, jest niedozwolone i grozi konsekwencjami przywołanymi w regulaminie.


ZASADY FABULARNE2.1. Jeśli chcesz zacząć tworzyć postać, zalecamy najpierw przeczytać o fabule forum. Dopiero znając zarys forum przystępujemy do opisu postaci.
2.2. Aby Karta Postaci została zaakceptowana, musi być prawidłowo wypełniona (wzór). Wszelkie pytania proszę kierować do moderatorów, ich zadaniem jest pomóc Wam w każdych etapach gry. Od zaakceptowania konta, macie tydzień czasu na napisanie Karty Postaci. Po tym czasie wysyłamy ostrzeżenie, a po 3 dniach usuwamy konto.
2.3. Postać tworzona może być inspirowana postaciami z anime, filmów, gier, seriali itp. nie mogą to jednak być "oryginalne" postacie np. Naruto, Jack Sparrow itp. itd.
2.4. Karty postaci proszę publikować skończone. To oznaka dla moderatorów, że można ją sprawdzić.
2.5. Forum ma być bardziej realne, więc zasada bipolarności (przebywanie w kilku miejscach na raz) jest zabroniona. Wyjątek to offtop, eventy i kiedy jest to wyjaśnione fabularnie (dana postać otrzymała np. od Admina daną moc).
2.6. Kiedy Twoja postać została zaakceptowana możesz przystąpić do stworzenia telefonu oraz swojego domu lub pokoju w jednym z wzgórz (wzgórze zachodnie - wampiry; wzgórze wschodnie - łowcy i czarodzieje). Miejsce w którym będziesz mieszkać zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i Twojej wyobraźni. Ważne tylko aby opowiedzieć o tym w karcie postaci.
2.7. Kończąc wątek w danym miejscu prosimy o umieszczenie na końcu postu [dalsza część] z odnośnikiem do kolejnego miejsca. Wiadomo wtedy, że dana postać nie jest już dłużej w danym miejscu oraz wiemy gdzie toczy się dalsza akcja.
2.8. Postacie nie są wszechwiedzące, wszechwidzące, wszechmocne oraz nie czytają w myślach.
2.9. Bez zgody Administracji jest absolutny zakaz zabijania innej postaci.
2.10. Nie opisujemy w postach reakcji drugiej osoby. Wasza postać tego nie wie. Wyjątkami kiedy możemy coś za kogoś napisać są NPC typu rodzina, pani w hotelu, wyimaginowany przyjaciel itp.
2.11. Post powinien składać się z co najmniej czterech rozbudowanych zdań.
2.12. Myśli przytaczamy kursywą, a dialogi zaczynamy od myślnika (mogą być oznaczone innym kolorem bądź pogrubieniem).
2.13. W opisach fabularnych nie ma cenzury, prosimy jednak o nienadużywanie tej zasady i zachowanie dobrego smaku.
2.14. Długie nieodpisywanie (tydzień) bez wcześniejszego zgłoszenia nieobecności skutkuje prawem do przerwania sesji lub pominięcia postaci.
2.15. Nowe miejsca można zakładać za zgodą moderatora, proszę opisać miejsce i wraz z zdjęciem złożyć taki  wniosek w wiadomości prywatnej.
2.16. Wszelkie poważne i nieodwracalne zmiany w postaci prosimy konsultować z moderatorem i nanieść zmiany w Karcie Postaci. (Tatuaż, zmiana wieku, zmiana nazwiska, małżeństwo itp itd).
2.17. Posiadanie dzieci to kwestia do ustalenia z moderatorami. Wystarczy prośba jednego z potencjalnych rodziców zgłoszona administracji, decyzja zostanie przekazana w fabule przez mg.
2.18. Jeśli w wątku pojawi się więcej niż 1 osoba, przed postem wpisujemy "@imię gracza" aby było wiadome do kogo kierowane są wypowiedzi i czyny.
2.19. Jeśli jakiś gracz posiada własnego NPC (towarzysza, rodzica itp. itd.) z zaakceptowaną kartą postaci jest on odpowiedzialny za jego istnienie w świecie, tzn. MG nie przejmuje jego roli. Prosimy o oznaczenia w poście aby było wiadomo czyją historię gracz rozwija.
2.20. Osoby, które nie zaznajomiły się z fabułą i encyklopediami, a ich błędy są rażące w fabule dostają ostrzeżenie po którym niezwłocznie powinny doczytać ważne informacje. Jeśli po ostrzeżeniu postać dalej tworzy błędy fabularne, zostaje usunięta z forum.

2.21. Każdej postaci przysługuje prawo do wymyślenia jednej, dodatkowej mocy. Nie dotyczy to zwykłych ludzi, chyba, że posiadają oni jakieś specjalne predyspozycje (przykładowo posiadali w bardzo dalekiej rodzinie wampira bądź też szkolą się obecnie na Łowcę/Czarodzieja)
 *Wampirom Czystokrwistym, Rycerzom Krwi oraz Alphom przysługuje prawo do ubiegania się o dwie moce na start.
** Moc zostanie skonsultowana w gronie administratorskim, następnie po konsultacji z twórcą KP może zostać zaakceptowana bądź zmodyfikowana (w przypadku, gdy moc wybiega poza lore Venandi, jest zbyt potężna na start itd).
2.22. Większą ilość mocy można uzyskać poprzez zdobywanie punktów w eventach, misjach i rozgrywkach z MG - więcej o tym znajdziesz TUTAJ.ROZGRYWKA Z MISTRZEM GRY3.1. Mistrz Gry pojawia się w czasie walk, eventów i innych ważnych wydarzeniach. Odpowiada on za decydowanie w kwestii walk. Mistrz Gry kształtuje rozgrywkę aby była bardziej realna.
3.2. Kiedy pojawia się MG zabronione jest ignorowanie jego obecności. Opisując walkę zawsze opisujecie co próbujecie zrobić, a nie co zrobiliście. MG zadecyduje losowo i na podstawie waszych umiejętności, czy dany atak się udał.
3.3. MG przeprowadza eventy i mniejsze wydarzenia, dlatego jest ważny aby mógł poprowadzić wątek i rozwinąć wydarzenia.
3.4. MG ma prawo podczas prowadzenia ważniejszych wątków fabularnych do skrócenia czasu oczekiwania na kolejne odpisy. Zobowiązany jest o tym poinformować w swoim poście, a w razie (nieuzasadnionego) niedostosowania się graczy, dostaję kontrolę nad daną postacią.
3.5. Niestosowanie się do zasad i obecności MG grozi ostrzeżeniami, a w końcu banem.
3.6 Zdarzenia losowe są ograniczone do 3 z rzędu, po wykorzystaniu limitu postać kontynuuje fabułę z innymi postaciami. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany limitu z racji eventów lub innych ewentualności.


GRAFIKA4.1. Avatar musi zmieścić się w 250px szerokości i 420 px wysokości. Jest to konieczne aby nie rozciągnąć forum i aby forum płynnie działało.
4.2. Każdy może posiadać swój podpis i obrazek w nim. Powinien się zmieścić on w 300px szerokości.
4.3. Avatar ma przedstawiać Twoją postać w formie art, digitalart, anime
4.4. Avatar może ktoś edytować w Shop'ie, bądź możesz zrobić to samemu.CHAT5.1. Nie nadużywamy CAPSLOCKA i emotikonek.
5.2. Treści +18 tylko w fabule.
5.3. Piszemy bez nadużywania wulgaryzmów, zachowujemy się w sposób kulturalny z poszanowaniem drugiej osoby.
5.4. Osoby nie stosujące się do zasad będą miały zakaz korzystania z chatu.

Administracja
Powrót do góry Go down
https://venandi-pbf.forumpolish.com
 

Regulamin Forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Krótki regulamin wymiany

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja :: Zacznij tutaj-