Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

IndeksIndeks  WydarzeniaWydarzenia  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Gabinet właściciela

Go down 
AutorWiadomość
Virgo
Dziedziczka
Virgo

Liczba postów : 871
Punkty aktywności : 2155
Data dołączenia : 11/03/2019

Gabinet właściciela Empty
PisanieTemat: Gabinet właściciela   Gabinet właściciela EmptyWto 12 Mar 2019, 00:29

Gabinet właściciela 7c57e210
Na piętrze, prosto w końcu korytarza znajdują się wyróżniające się drzwi. Nie ma na nich numeru. W środku znajduje się prywatny gabinet właścicielki. Utrzymany w kolorze czerwieni i złota, po środku stoi duże biurko z masą papierów. Obok stoi klatka w której siedzi przepiękny okaz papugi barabany. Przy oknie jest spore łóżko na przeciwko którego jest kanapa i stolik do herbaty.
Powrót do góry Go down
Octavia
Dziewczyna w masce
Octavia

Liczba postów : 362
Punkty aktywności : 2299
Data dołączenia : 28/03/2019

PisanieTemat: Re: Gabinet właściciela   Gabinet właściciela EmptyCzw 16 Kwi 2020, 10:00

Octavia przebudziła się, gdy słońce chowało się już za horyzontem. Uznała to za odpowiedni moment, by zakończyć swój odpoczynek, więc udała się od razu do lodówki i wyjęła z niego trzy woreczki krwi, by się w pełni nasycić. Gdy je opróżniła poczuła, że wypiła wystarczająco, więc mogła już udać się do domu publicznego. Przebrała się, odnowiła makijaż i upewniła się, że nigdzie nie zostały ślady krwi. Chciała maksymalnie wrócić do formy i stwarzać pozór pewnej siebie, jak to w zwyczaju miała robić.
Gdy stała przed drzwiami domu, potrzebowała jeszcze paru sekund nim weszła do środka. Nigdy nie znajdowała się w takim miejscu i wydawało jej się, że jej obecność tutaj będzie co najmniej dziwna. W końcu wzięła głęboki oddech i pchnęła drzwi, by wejść do środka. Wystrój tego miejsca był bardzo osobliwy i rzeczywiście prowokujący wszelkie zmysły, więc zapewne spełniał swoją funkcję. Rozejrzała się dookoła, a jej uwadze nie uszli tutejsi ochroniarze, którzy również bacznie się jej przeglądali. Octavia wyprostowała się i ruszyła w ich kierunku.
- Witam Panów.- powiedziała przesadnie oficjalnym tonem, nie uginając się pod ich surowymi spojrzeniami.- Szukam Anishy, mam parę spraw do przekazania od Virgo Tenebris.- dodała zamiast czekać aż sami zaczną ją wypytywać. Wbrew jej obawom, ochroniarze nie stawiali żadnego oporu, tylko wskazali jej drogę do gabinetu.
Blada dłoń Przemienionej zapukała trzy razy w drzwi, a potem bez wahania nacisnęła na klamkę. Octavia weszła do środka i dostrzegła kobietę o dość egzotycznej urodzie, która siedziała na sofie przy stoliku.
- Macie tu niezłą obstawę.- westchnęła jak gdyby nic i obejrzała się, sugerując w ten sposób, że ma na myśli tutejszych ochroniarzy.- Ale bez ogródek. Jestem Octavia Glimmer.- przedstawiła się i uśmiechnęła się symbolicznie.- Przysyła mnie Virgo z prośbą, albo raczej poleceniem.- dodała i zajęła miejsca na jednym z fotelu obok stolika. Zaczęła grzebać w torebce i wyjęła z niej karteczkę, którą otrzymała od Virgo. Położyła ją na stoliku i podsunęła wampirzycy.
- Są tu napisane imiona osób, o których Virgo chce zdobyć informacje. Chciała, żeby wasze dziewczyny dowiedziały się o nich jak najwięcej, ale zachowały przy tym maksymalną dyskrecję.- wytłumaczyła i wyprostowała się.
Powrót do góry Go down
Charon

Charon

Liczba postów : 299
Punkty aktywności : 992
Data dołączenia : 05/06/2019

PisanieTemat: Re: Gabinet właściciela   Gabinet właściciela EmptyCzw 16 Kwi 2020, 10:39

Wampirzyca zdawała się wręcz oczekiwać Octavi, od momentu wkroczenia przemienionej do gabinetu bacznie się jej przyglądała. Nachyliła się na moment żeby sięgnąć po kubek jaki stał przed nią na stoliku i upiła z niego łyk z powrotem opierając się o tył kanapy i zakładając nogę na nogę. Kiedy Octavia skończyła mówić wstała zabierając kartkę i ruszyła do biurka.
- To aż dziwne że do tej pory się nie spotkałyśmy. Anisha Damyanti, chociaż zapewne doskonale wiesz kim jestem. - odparła na chwilę się zatrzymując po czym usiadła przy meblu.
Chwilę przyglądała się kartce a na jej twarzy pojawił się uśmiech. 
- To już okrutne... Tak mało informacji, to może potrwać. Chociaż... - zamyśliła się na moment i otworzyła jedną z szuflad.
- Ta dziewczyna... Chyba wiem kim jest, już długi czas pracowała na ulicach jako prostytutka. Usilnie próbowała nas unikać, jeśli się postaramy to powinno się znaleźć jej klientów, może nawet ustalimy jej miejsce zamieszkania. Co do pozostałej dwójki nic nie obiecuje. Nie martw się dyskrecją. Ludzie stają się bardzo wygadani przy, w ich mniemaniu bliskich osobach. Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile mogą wygadać pozornie nieistotnych rzeczy, które zebrane w całość są bardzo... Przydatne. - odparła odchylając się na krześle.
- Skoro cię tu przysłała... - zmrożyła na chwilę oczy spoglądając na przemienioną.
- To znaczy że wróciła już do siebie? Nie chciała wspominać co się stało... Jeśli to ci Tepes - skrzywiła się z odrazą.
- Gdy ich znajdziemy obedre ze skóry tępym nożem. 
Powrót do góry Go down
Octavia
Dziewczyna w masce
Octavia

PisanieTemat: Re: Gabinet właściciela   Gabinet właściciela EmptyCzw 16 Kwi 2020, 11:09

Przemieniona obserwowała bacznie Anishę, ale nie przypominało to sposobu w jaki patrzy się na potencjalnego wroga ani ofiarę. Była to bardziej ciekawość i pewna metoda poznawcza. Gdy tylko wampirzyca się odezwała, na twarzy Octavii znowu pojawił się uśmiech, tym razem bardziej szczery niż poprzednio.
- Ja nie widzę w tym nic dziwnego.- odparła lekko rozbawiona. Rozejrzała się po pomieszczeniu, a potem znowu spojrzała na Anishę.- Nie mam w zwyczaju odwiedzać takich miejsc.- dodała, uzasadniając tym swoje poprzednie stwierdzenie. W jej słowach nie było ani krzty pogardy, a jedynie rzeczowy ton. Wysłuchała jej kolejnych słów i potakiwała ze zrozumieniem. Dla niej zdobycie informacji o nieznajomych osobach, mając tylko ich imiona graniczyło z cudem, jednak na podstawie zapewnień Virgo wierzyła, że tutejsze dziewczyny podołają. Miodowe tęczówki utkwiły na moment na kartkę, analizując wypisane imiona.
- Imoth jest wampirzycą, z nią powinno pójść najłatwiej.- stwierdziła, wskazując palcem na imię wampirzycy. Po chwili zsunęła do następnego imienia i spojrzała z powrotem na Anishę.- Jacob...z nim może być różnie. Wiemy, że należy do bractwa łowców. Według opisu Virgo to blondyn o niebieskich oczach, z blizną na oku. Może to jakoś wam pomoże. Filiaenore, o niej wiemy najmniej. Można ją rozpoznać po białych włosach. Jest francuską, więc pewnie będzie mówić z akcentem.- wytłumaczyła tyle ile umiała i zapamiętała z opisów otrzymanych od Virgo. Nie wiedziała na ile to będzie pomocne dla Anishy, ale zawsze lepsze to niż nic.
- Tak, wróciła. Nie wiem na ile jesteś doinformowana, dlatego w tej sprawie najlepiej jeśli będziesz pytać bezpośrednio Virgo. Mam nadzieję, że rozumiesz..- powiedziała spokojnie i oparła się o tył fotela.- Powiedzmy, że ona jest najbardziej zaufanym źródłem, to nic osobistego.- dodała i uśmiechnęła się.
Powrót do góry Go down
Charon

Charon

PisanieTemat: Re: Gabinet właściciela   Gabinet właściciela EmptyPią 17 Kwi 2020, 11:32

Wampirzyca złączyła na chwilę swoje dłonie samymi opuszkami, wyraźnie się nad czymś zastanawiała.
- To przydatne wskazówki... Sporo osób teraz farbuję włosy ale z reguły i tak się one wyróżniają a prawdopodobieństwo że w jednym mieście jest więcej kobiet o białych włosach, tym samym pochodzeniu i imieniu jest znikome. Poruszę dziewczyny pracujące na ulicach i te które dojeżdżają do klientów. Wieczności to nie zajmie... nadal jednak najbardziej martwi mnie chłopak. Wcześniej zdarzało się że osoby z wzgórza tu bywały ale obawiam się że teraz gdy wiedzą do kogo należy ten przybytek, ich noga więcej tutaj nie postanie. Nie chce też narażać dziewczyn, teoretycznie ludzkim nie powinno nic grozić nawet gdyby same się tam zjawiły... ale lepiej dmuchać na zimne. Inkwizycja w średniowieczu też nie zawsze łapała wiedźmy... wręcz stwierdziła bym że było to rzadkie. - przerwała swoje głośne rozważania i uśmiechnęła się do swojej rozmówczyni.
-To naprawdę dobra odpowiedź! - niemal klasnęła w dłonie.
- Oczywiście że nie mam ci tego za złe, Virgo powinna się teraz otaczać osobami którym może zaufać. Zawiodła bym się gdybyś wszystko mi powiedziała. Dobra z ciebie dziewczynka - dodała zaczepnie i wstała.
- Po za tym naprawdę się martwię o nią... mam nadzieje że wszystko wkrótce wróci do normy. Z tym...-uderzyła paznokciem w leżącą na biurku kartkę.
- Zobaczę co da się zrobić, wampirzycę znajdziemy dosyć szybko. Zaraz przepytam dziewczyny a z reszta dam znać. To wszystko co chciała mi przekazać?
Powrót do góry Go down
Octavia
Dziewczyna w masce
Octavia

PisanieTemat: Re: Gabinet właściciela   Gabinet właściciela EmptyPią 17 Kwi 2020, 15:50

W spokoju słuchała głośnych rozważań Anishy. Być może to przypadek, ale Octavia podobne zachowanie zaobserwowała też u Virgo. Obie lubiły wyrażać swoje myśli, gdy intensywnie się nad czymś zastanawiały. Miało to jednak swoje zalety. Gdy osoba stojąca obok dosłyszy jakąś nieprawidłowość, zawsze może szybko wprowadzić jakąś poprawkę. Wprawdzie Octavia w tej sprawie nie miała nic do dodania od siebie, ale i tak uważnie słuchała wampirzycy.
- Cieszę się, że się rozumiemy.- odparła zadowolona. Anisha naprawdę zdobyła jej sympatię. Zdawała się mieć łeb na karku i sporo entuzjazmu do pracy. Wydawała się także sympatyczna, co tłumiło powoli w Octavii silną potrzebę tworzenia dystansu.
- Tak, to wszystko.- powiedziała zdecydowanym tonem. Nie przypominała sobie, żeby miała o czymś jeszcze powiedzieć.- Jeżeli chcesz, zostawię ci mój numer, na wypadek, gdyby był problem z skontaktowaniem się z Virgo.- zasugerowała i przysunęła do siebie kartkę w gotowości do zapisania numeru.
Powrót do góry Go down
Charon

Charon

PisanieTemat: Re: Gabinet właściciela   Gabinet właściciela EmptyPią 17 Kwi 2020, 20:50

Kobieta przytaknęła z uśmiechem i zarzuciła długie włosy na plecy przechodząc znów o kanapy. Nie usiadła jednak tym razem tylko przyglądała się chwilę drzwiom.
- Będę wdzięczna... Mera Chhota nocowała tutaj jeden dzień ale od tego czasu nie odezwała się słowem. Będę spokojniejsza, dam ci też swój numer... - poszukała ręką po kieszeniach w spodniach.
Niczego nie znalazła więc podeszła do pobliskiej komody i napisała swój numer na kartce, wręczając go  przemienionej.
-Żałuję że nie miałyśmy swojego udziału w odbiciu wzgórza... Może nie jesteśmy wojowniczkami ale poszły byśmy bez wahania gdybyśmy wiedziały o was... O tym całym planie. - pokręciła lekko głową.
- Chcę po prostu żebyś wiedziała że jestem wdzięczna. Gdybyś ty, czy pozostali kiedyś czegokolwiek potrzebowali, nie zapominajcie o nas. To wkurzające że ten kretyn Filip nawet nie pomyślał żeby sprawdzić czy Katherina tutaj dotarła... ale rozumiem też że nie mieliście czasu. - sama przyjęła numer od przemienionej i usiadła na kanapie zakładając nogę na nogę.
- Naprawdę dziękuję za uratowanie tej małej... dobrze że się udało. - wampirzyca również zdawała się z kolejnymi wymianami zdań bardziej otwierać.
Nie dało się też ukryć z jaką czułością wspomina czystokrwistą, naprawdę mogło się wydawać że wampirzyca wiele dla niej znaczyła.
- Skoro to wszystko to zajmę się tym... nie wyrzucam, wręcz zachęcam do zostania skoro to twój pierwszy raz w takim miejscu ale muszę cię zostawić. - dodała półżartem.
Powrót do góry Go down
Octavia
Dziewczyna w masce
Octavia

PisanieTemat: Re: Gabinet właściciela   Gabinet właściciela EmptyNie 19 Kwi 2020, 17:58

Wzięła karteczkę od wampirzycy i natychmiast wyjęła telefon. Zapisała w nim numer Anishy, by później o tym nie zapomnieć. Następnie schowała karteczkę jak i telefon do torebki, a jej miodowe spojrzenie wróciło na twarz Anishy.
- Myślę, że to nawet lepiej, że was tam nie było.- przyznała szczerze nadal się uśmiechając.- Było tam niezłe zamieszanie i mogłoby przez to być więcej niepotrzebnych ofiar. Za to teraz wasza pomoc okaże się bardzo przydatna.- dodała, chcąc w jakiś sposób przekazać, że przez poprzednie słowa nie miała niczego złego na myśli.
Gdy usłyszała imię Filipa cicho prychnęła pod nosem lekko rozbawiona. Z jakiś przyczyn spodobało jej się w jaki sposób wampirzyca się o nim wypowiedziała. Octavia nie miała do niego żadnej osobistej urazy, ale jednocześnie jej samej było ciężko się z nim dogadać. Mieli zupełnie inne postrzeganie na wiele spraw i ta różnica zdań doprowadzała ich do nieprzyjemnych rozmów.
- Pewnie sama doskonale wiesz jak wielu osobom zdołała pomóc. Dlatego nikt się nie zawahał, by ją ratować.- przyznała szczerze. Podejrzewała, że Anisha również skorzystała niejednokrotnie na dobroci Virgo.
- Dzięki, ale już sobie pójdę. Może innym razem tu wpadnę, macie tu..przytulnie.- odpowiedziała i rozejrzała się dookoła. Zaśmiała się krótko i ruszyła w końcu w stronę drzwi. Zatrzymała się przed nimi, by jeszcze się pożegnać.
- Jak coś będziemy w kontakcie, trzymaj się.- powiedziała i posłała jej ostatni uśmiech zanim całkiem wyszła z gabinetu.

zt
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Gabinet właściciela   Gabinet właściciela Empty

Powrót do góry Go down

Gabinet właściciela
Powrót do góry 
Strona 1 z 1