Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

IndeksIndeks  WydarzeniaWydarzenia  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Blok 3 m. 13

Go down 
AutorWiadomość
Imoth
Kwiatuszek
Imoth

Liczba postów : 126
Punkty aktywności : 1040
Data dołączenia : 02/09/2019

Blok 3 m. 13 Empty
PisanieTemat: Blok 3 m. 13   Blok 3 m. 13 EmptyPią 06 Wrz 2019, 23:04

Mała kawalerka ogarnięta ogólnym bałaganem i stanikami na niemal każdym meblu.
Powrót do góry Go down
Charon

Charon

Liczba postów : 299
Punkty aktywności : 992
Data dołączenia : 05/06/2019

Blok 3 m. 13 Empty
PisanieTemat: Re: Blok 3 m. 13   Blok 3 m. 13 EmptyNie 12 Lip 2020, 23:05

W porównaniu do drogi do szpitala, teraz Jasper zrobił się bardziej milczący. Co chwilę też rozglądał się czy nikt ich nie śledzi. Kiedy dotarli na blokowisko, zrobił się spokojniejszy i nawet uśmiechnął się stojąc już pod drzwiami.
- Kawalerka? Odpocznijmy dzień albo dwa i wrócimy na wzgórze. Proponuję też żeby się przespać i porozmawiać na spokojnie... wystarczy mi kawałek podłogi ale jeśli wolisz żebym poszukał sobie czegoś innego... zrozumiem. - odezwał się zerkając na sąsiednie drzwi.
Powrót do góry Go down
Sonia

Sonia

Liczba postów : 61
Punkty aktywności : 687
Data dołączenia : 13/10/2019

Blok 3 m. 13 Empty
PisanieTemat: Re: Blok 3 m. 13   Blok 3 m. 13 EmptyPon 20 Lip 2020, 00:40

Deszcz lejący się grubymi kroplami z nieba zdążył w szybkim tempie przemoczyć dziewczynkę doszczętnie. Słyszała kroki towarzyszącego jej Haretona, nie dlatego, że były ciężkie, ale po prostu mokry asfalt nie był najcichszym materiałem na świecie. Przełykała co jakiś czas ślinę, bowiem niepokoiło ją coraz bardziej, co zastanie w mieszkaniu, które siostra opisała niegdyś jako swoje. Naprawdę nie chciała widzieć nic obrzydliwego czy martwego. I nie dlatego, że się bała, ale dlatego, że nie chciała skojarzyć kochanej siostry z takimi elementami.
Niebo było pochmurne i ciężkie, jakby usiłowało oddać stres i tłamszone w sobie emocje przez Sonię. Drzwi do klatki były zepsute i nie musiała dzwonić, co tylko świadczyło o jakości okolicy. Dziewczynka niepewnie stawiała stopy na kolejnych stopniach, łapiąc się na tym, że sięgała do ukrytej w kieszeni krótkiej broni białej.
W końcu stanęła przed drzwiami numer 13, zaśmiała się ironicznie w duchu, spojrzała na Haretona szukając pociechy i zapukała.
Puk, puk, puk.
Powrót do góry Go down
Imoth
Kwiatuszek
Imoth

Blok 3 m. 13 Empty
PisanieTemat: Re: Blok 3 m. 13   Blok 3 m. 13 EmptyPon 20 Lip 2020, 00:50

Westchnęłam ciężko, gdy weszliśmy do mojego mieszkania. Dawno tu nie byłam, o czym świadczyły kłęby kurzu i rozrzucona niedbale bielizna. Stanik zwisał z żyrandola, ale nie pamiętam jak do tego doszło. Rzuciłam się na kanapę, którą miałam ochotę rozłożyć i się zdrzemnąć.
- Wow, ostatnio byłam tu zanim poznałam Kate. Ile to czasu już minęło... - Zmusiłam się do wstania z kanapy i rozpoczęcia jej rozkładania. Trochę też szybko chciałam ogarnąć przestrzeń, bo zrobiło mi się wstyd.
- Coś ty, nie wygłupiaj się. Rozłożę i możesz spać ze mną. Bez podtekstów - zaśmiałam się. - Tyle dla mnie zrobiłeś, że chociaż pościelę ci łóżko. I ogarnę tu. - Dodałam, ściągając stanik z żyrandola. - Przepraszam za wcześniejsze wybuchy... - mruknęłam, odwracając się, by wydobyć z szafki czystą pościel, gdy rozległo się pukanie do drzwi, a ja zamarłam.
Kto mógłby mnie odwiedzić? Stary klient? Stary znajomy? Kate?
A wtedy wzięłam wdech i poczułam moją własną siostrę.
Powrót do góry Go down
Hareton
Fanatyk
Hareton

Liczba postów : 470
Punkty aktywności : 1594
Data dołączenia : 31/03/2019

Blok 3 m. 13 Empty
PisanieTemat: Re: Blok 3 m. 13   Blok 3 m. 13 EmptySro 22 Lip 2020, 21:05

Haretonowi idea odwiedzenia mieszkania Imoth jednocześnie podobała się i nie podobała się. Ale cóż, trzeba było to zrobić. Dla własnej ciekawości oraz przede wszystkim dla zdrowia psychicznego Sonii. Po prawdzie nie spodziewał się kogokolwiek zastać. Wnioskując po tym, co opowiadała jego podopieczna był przekonany, że Imoth to Przemieniona, zmuszona do chowania się przed światłem słonecznym i starająca się jakoś związać koniec z końcem w obawie przed swoją wampiryczną naturą.
Jednak jego zdolność wykrywania wampirów świeżo po Przemianie nie tykała. Ani, gdy wchodzili do...cóz, niezbyt pięknej klatki schodowej ani już przed samymi drzwiami. Zatem w środku albo nie było wampirów, albo nie było świeżo Przemienionych. Niestety, rachunek prawdopodobieństwa wynosił tutaj równe 50% na każdą z możliwości.
Mężczyzna westchnął. W duchu. Drakula od razu wyczuł niepewność przyjaciela i spojrzał na niego charakterystycznym, psim spojrzeniem. Hareton nie chciał jednak niepotrzebnie niepokoić Sonii. Uśmiechnął się lekko do niej i oparł dłoń o jej ramię.
- Jakby coś, to pamiętaj. Chowasz się za mnie. Chociaż wątpię, by było to potrzebne - rzucił pogodnym, niemniej jednak odrobinę sztucznym tonem. Nie miał pojęcia, czego ma się w środku spodziewać. I może tak było lepiej?

Who are you then?
I am part of that power which eternally wills evil and eternally works good.
Powrót do góry Go down
Charon

Charon

Blok 3 m. 13 Empty
PisanieTemat: Re: Blok 3 m. 13   Blok 3 m. 13 EmptyCzw 23 Lip 2020, 22:22

Jasper wszedł zaraz za wampirzycą i zamknął drzwi, rozejrzał się po wnętrzu lekko rozbawiony.
- Zanim poznałaś Kate... w twoich ustach brzmi to tak niewinnie. Jak byś po prostu poznała nową koleżankę. - powiedział i widząc jak sięga do żyrandola pomógł jej.
Był zdecydowanie od niej wyższy, zdjął stanik i podał jej.
- Nie przejmuj się, widziałem gorsze rzeczy niż kawalerkę młodej, samotnej wampirzycy. - stwierdził tylko wzruszając rękami.
- Mogło być znacznie gorzej... no chyba że w wannie pełnej krwi trzymasz trupy, to zmienię zdanie. - dodał żartując.
Na jej przeprosiny tylko machnął ręką.
- Nie przepraszaj, nie mówię nie ale niekoniecznie w takich okolicznościach i.... - przerwał bo w tym momencie rozległo się pukanie.
Automatycznie sięgnął za pasek po swój nóż i zerknął pytająco na Imoth.
Powrót do góry Go down
Imoth
Kwiatuszek
Imoth

Blok 3 m. 13 Empty
PisanieTemat: Re: Blok 3 m. 13   Blok 3 m. 13 EmptyPią 24 Lip 2020, 01:07

W międzyczasie odłożyłam stanik i miałam odpowiedzieć, że w mojej wannie dawno nie było płynu do mycia łazienek i to tym Jasper powinien się przejąć, ale cóż, sytuacja robiła się dziwna. Reakcja mojego towarzysza była zaskakująco szybka, choć może to ja jeszcze się nie ocknęłam z nowinek u ginekologa. Znowu zrobiło mi się gorzej. Dobra, Imoth, nie myśl o tym. Skup się.
- Odłóż to - syknęłam. - Czuję Sonię... - Zamarłam, bo dotarło do mnie, że nie tylko. - Może jednak trzymaj to w pogotowiu, ale nie na widoku - dodałam szeptem, który pod koniec był niemal tylko ruszaniem wargami, po czym podeszłam do drzwi, starając się nie robić tego zbyt wolno i zbyt cicho. Gdy zaciskałam dłoń na klamce, czułam jak się spociła. Denerwowałam się.
Wzięłam wdech i otworzyłam drzwi.
- Sonia? - okrzyk zaskoczenia nie był udawany. Naprawdę jej obecność tutaj po ostatnich wydarzeniach była dla mnie nie lada szokiem. Potem mój wzrok niechętnie dostrzegł jej towarzystwo. - I Hareton... I piesek. Witajcie - chciałam się uśmiechnąć, ale wyszło sztucznie do przesady. Jakbym naprawdę coś ukrywała. A już tego nie robiłam. - Zapraszam, ale nie mam nic do poczęstowania... - powiedziałam, odsuwając się w drzwiach, by zrobić im przejście, jeśli zdecydują się wejść. - A co was do mnie sprowadza? Myślałam, że mnie nienawidzisz...
Powrót do góry Go down
Sonia

Sonia

Liczba postów : 61
Punkty aktywności : 687
Data dołączenia : 13/10/2019

Blok 3 m. 13 Empty
PisanieTemat: Re: Blok 3 m. 13   Blok 3 m. 13 EmptyPią 24 Lip 2020, 01:12

Skinęła szybko głową na słowa opiekuna. Wiedziała, że może na niego liczyć. Ale dobrze, że przypomniał o tym, bo teraz głowa dziewczynki pełna była innych myśli. Przede wszystkim bała się tego, co zobaczy.
Po kilku dźwiękach z wnętrza mieszkania, drzwi się otworzyły, a Sonia zobaczyła znajomą twarz, nieco bardziej zmęczoną i nadal poranioną po starciu w domu Tenebris. Jednak Imoth nie była uwalona krwią, ani nie miała rozszalałych, morderczych oczu. Wyglądała... zwyczajnie. Tylko bardzo zmęczona.
Dziewczynka przełknęła ślinę.
- Hej - Wyszło bardziej niezręcznie, niż sądziła. - Pomyślałam, że cię odwiedzę, bo... W sumie nie wiem.
Widziała, że siostra odsunęła się w drzwiach, ale nie zamierzała stawiać tam pierwszego kroku. Zerknęła na Haretona.
- Tak wyszło.
Ta rozmowa była niemal tak niezręczna jak ich niegdysiejsza pogadanka o podpaskach i tamponach. I, o ironio, tutaj również trochę na rzeczy była krew.
Powrót do góry Go down
Hareton
Fanatyk
Hareton

Liczba postów : 470
Punkty aktywności : 1594
Data dołączenia : 31/03/2019

Blok 3 m. 13 Empty
PisanieTemat: Re: Blok 3 m. 13   Blok 3 m. 13 EmptyNie 26 Lip 2020, 12:38

No proszę, tego się nie spodziewał. W oczach Haretona błysnęło zdziwienie, by nie powiedzieć, że szok. Nie z powodu tego, jak wyglądało mieszkanie. Co to, to nie. Nie spodziewał się krwi, walających się po podłodze fiolek czy pentagramów. Po prostu nie spodziewał się, że naprawdę otworzy im Imoth.
Opanował się po chwili, tłamsząc w sobie złość, zdziwienie i całą gamę innych uczuć. Z jednej strony irytował go fakt, że nie zidentyfikował Imoth jako wampirzycy przy ich pierwszym spotkaniu, ale z drugiej strony, dalej była przecież siostrą Sonii. Zaraz po dziewczynie Hareton dostrzegł mężczyznę w głębi mieszkania. Nie skojarzył go, w posiadłości był zbyt skupiony na czym innym by zapamiętywać twarze. Ale na wszelki wypadek obserwował go. Nie ufał mu, z oczywistych powodów. Mógł być zarówno posiłkiem jak i kochankiem Imoth.
- Stwierdziliśmy, że nie powinnaś być sama - rzucił zaskakująco jak na siebie gładko Hareton. Wynikało to z faktu, że się denerwował, czy zaraz nie zostaną zaatakowani. W takich chwilach potrafił być zaskakująco charyzmatyczny - Venandi nie jest bezpiecznym miejscem obecnie. Dla...wszystkich. Niezależnie od pochodzenia.
Łowca prawie że powiedział "niezależnie czy wampir czy człowiek" ale klatka schodowa była kiepskim miejscem na takie rozmowy. Sam nie wiedział, czy wchodzić, czy nie, ale z drugiej strony stanie przed mieszkaniem było zdecydowanie gorszym pomysłem.
Z rozważań wyrwała go reakcja Drakuli. Pies najzwyczajniej w świecie do mieszkania wszedł i zaczął obwąchiwać z ciekawością Imoth. Rozpoznając ją, widocznie z kawiarenki, zacząć ją łapczywie oblizywać po dłoni. Hareton tylko westchnął lekko z rezygnacją i delikatnie popchnął Sonię w kierunku mieszkania. Sam szedł tuż za nią, gotów w każdej chwili obronić ją (jak i siebie) przed mężczyzną w środku mieszkania.
- Poza tym, jak widać, Drakula się za tobą stęsknił. A jego życzeń nie można ignorować, bo nie da ci spokoju za cholerę.

Who are you then?
I am part of that power which eternally wills evil and eternally works good.
Powrót do góry Go down
Charon

Charon

Blok 3 m. 13 Empty
PisanieTemat: Re: Blok 3 m. 13   Blok 3 m. 13 EmptyNie 26 Lip 2020, 23:18

Rosły wampir przez chwilę czuł się zdezorientowany, w pierwszej chwili schował nóż z powrotem, po czym znów po niego sięgnął. Koniec końców nie wyjmował go jednak był gotów sięgnąć po niego w każdej chwili. W milczeniu obserwował jak półkrwi otwiera drzwi w których stała dziewczynka jaką zapamiętał z wzgórza. Planował się powoli ulotnić i dać siostrą pogadać ale od razu zrozumiał dlaczego Imoth chciała by był w pogotowiu. Spojrzał w stronę łowcy i prychnął.
- Takim jak ty udało się do tego przyczynić żeby tak właśnie było. Nie martwcie się, nie jest sama. -powiedział spoglądając na wampirzycę.
- Ale dobrze żebyście porozmawiały na spokojnie... zwłaszcza teraz. - dodał unosząc jedną brew.
- Tylko bez sztuczek, jeszcze lady Katherina kazała pilnować panienki... teraz gdy odpocznie, najbezpieczniej będzie jej u Tenebris. Jeden niewłaściwy ruch i pożałujesz że nie wysłałeś dziewczynki samej albo nie zostawiłeś jej z siostrą wcześniej.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

Blok 3 m. 13 Empty
PisanieTemat: Re: Blok 3 m. 13   Blok 3 m. 13 Empty

Powrót do góry Go down

Blok 3 m. 13
Powrót do góry 
Strona 1 z 1