Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować. 
IndeksIndeks  WydarzeniaWydarzenia  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Potwory wodne

Go down 
AutorWiadomość
Hareton
Fanatyk
Hareton

Liczba postów : 470
Punkty aktywności : 1594
Data dołączenia : 31/03/2019

Potwory wodne Empty
PisanieTemat: Potwory wodne   Potwory wodne EmptyWto 05 Lis 2019, 14:09

Wszelki paskudztwa mniej i bardziej paskudne, których miejscem zamieszkania jest szeroko pojęty zbiornik wodny. Przede wszystkim skupia się na potworach zamieszkujących stawy, jezioro i wodospady czy też zalane jaskinie. Powód? Potwory morskie i tak są na wyginięciu, a wszelkie metody walki z nimi - raczej mało skuteczne.


Who are you then?
I am part of that power which eternally wills evil and eternally works good.
Powrót do góry Go down
Valkyon
Smutny rycerz
Valkyon

Liczba postów : 422
Punkty aktywności : 1312
Data dołączenia : 14/03/2019

Potwory wodne Empty
PisanieTemat: Re: Potwory wodne   Potwory wodne EmptyNie 23 Sie 2020, 22:06

KELPIE
Potwory wodne MRfWOl_jeK_U54TWnZe8zW_1eV-7GBwPCIvHf5vNUJqazWchXCjzuEEN7gABAvSv7xy_bMoy1J5aatOnNOBTDG9Hbdm1Xq3VpnKkalDSC5uic0gFeEcL6uqK8ahvUDjeJTd3cZaQ
Występowanie:
Kelpie jest stworzeniem wodnym, który dni przesypia na dnie zbiorników wodnych lub między trzcinami zanurzony przynajmniej do połowy w wodzie. Często spotykany przy jeziorach, głębszych rzekach, ale pojedyncze doniesienia mówią również o ich żerowiskach na plażach morskich. Zdecydowanie lepiej jednak czuje się wśród szuwarów i to na takich terenach właśnie łączy się w pary i wychowuje potomstwo. Pomimo że jest drapieżnikiem, wybiera miejsca rzadko odwiedzane przez ludzi, często na mokradłach i głębiej w lasach, nawet plaże, na których zanotowano ich obecność, były na uboczu. 

Tryb życia:
Większość dnia przesypiają, podczas gdy nocą prowadzą aktywny tryb życia. Gdy słońce zachodzi, budzą się i wyruszają na żer. To drapieżniki polujące na niemal wszystko, potrafią godzinami tkwić w bezruchu pod taflą wody, atakując z niej pływającą ofiarę. Częściej jednak zwyczajnie wychodzą na ląd, wabią ludzi i inne zwierzęta udając łagodne konie, które podeszły spragnione do zbiornika wody. W ten sposób łapią zaciekawionych ludzi, inne spragnione zwierzęta, a także drapieżniki, które są pewne, że zaraz upolują swój posiłek. Nocami również wędrują, patrolując swoje terytorium. Samce prowadzą osiadły tryb życia, za swoje terytorium uznając konkretny zbiornik wody i jego najbliższą okolicę, podczas gdy samice wędrują najczęściej pomiędzy pobliskimi jeziorami lub wzdłuż rzek. Z samcami spotykają się tylko w porze godowej, późną jesienią. W tym czasie Kelpie są bardziej agresywne. Zacięcie bronią swoich terenów w wyczekiwaniu samic. Najczęściej rodzi się tylko jeden młody, który podróżuje z matką aż do trzeciego roku życia. Wówczas syn odłącza się od matki, aby odebrać jakiemuś starszemu osobnikowi jego terytorium lub zasiedlić jakieś nowe. Córki natomiast zdarza się, że zostają z matkami  póki same nie doczekają się potomstwa. 

Opis potwora:
Kelpie to z wyglądu niepozorny stwór, często sprawia pozory łagodnego, jest to jednak tylko jego taktyka łowiecka. Pysk ma pełen ostrych zębów, których używa do rozrywania swoich ofiar, gdy jakaś tylko znajdzie się w jego zasięgu. Są również bardzo inteligentne, często zdarzało się, że uciekały, zdawszy sobie sprawę, że przeciwnik ma nad nimi przewagę. Rozważnie również wybierają swoje terytoria i nie ciągnie ich do zaludnionych miejsc, mimo że potencjalnie są bogatsze w ich pożywienie. Według podań topią osoby, które próbowały je dosiąść, ale pojedyncze doniesienia wspominają o oswojonych kelpie. Nie wiadomo jednak, czy są one prawdziwe, a jeśli nawet, to jak tego dokonać. Dosyć powszechny stwór, łatwy do pomylenia z koniem. Jego sierść z reguły czarna, siwa lub biała jest jednak zawsze mokra. Oczy, ukryte pod gęstą grzywą, są czerwone.

Zagrożenie dla ludzi:
Głównie dla wielbicieli nocnych wycieczek. Kelpie mimo wszystko, nie jest zagrożeniem w dzień, chyba że ktoś go znajdzie w leżu i obudzi. Jest wtedy agresywny i od razu przyjmuje postawę obronną co, biorąc pod uwagę jego siłę, może skończyć się tragicznie. Bardzo agresywny staje się również w porze godowej, jednak wciąż spotkać go można głównie w nocy. 

Jak walczyć:
Głównie należy uważać na ciężkie kopyta, którymi może kopać w tył, jak i na boki. Jest niezwykle silny, a cios umięśnionej kończyny może pozbawić przytomności nawet wampira. Poza tymi ciosami może również stanąć na tylnych nogach, przednimi kończynami uderzając w przód. Kelpie nie raz szarżują, tratując swoich przeciwników. Atakując, trzeba uważać, aby nie zapomnieć, że to nie jest koń i pysk ma pełen ostrych zębów, których bez wahania użyje, jeśli tylko coś znajdzie się w ich zasięgu. Bezwzględnie należy unikać potyczek w wodzie! Stwór pociągnie śmiałka na głębszą wodę i zwyczajnie utopi. Nie wykazują jakiejś specjalnej reakcji na srebro, jednak zdecydowanie nie przepadają za światłem i ogniem, rani je również zwykłe żelazo. Można próbować go oślepić oraz zamknąć w pułapce, odciągając na suchy ląd i  odgradzając drogę ucieczki ognistym szlakiem. Dobrą taktyką jest też znalezienie jego leża i zaskoczenie podczas dnia. 

Wrażliwości
Ostre światło, ogień oraz żelazo.

Odporności
Srebro i niektóre runy.

Ciekawostki:
Mają doskonały węch i wydaje się, że rozróżniają ludzi i inne humanoidalne rasy, atakując jedynie tych pierwszych. Według podań chętnie rzucają się na swoje ofiary, zjadając mięso aż do samej kości. Zjadają tylko tkankę mięśniową, a wnętrzności pozostawiając nietknięte. Podejrzewa się, że są one dla nich albo ciężkostrawne, albo wręcz trujące.
Powrót do góry Go down
 
Potwory wodne
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Encyklopedia :: Almanach Łowców-
Skocz do: