Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować. 
IndeksIndeks  WydarzeniaWydarzenia  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Wróżki

Go down 
AutorWiadomość
Roderyk
Arystokrata
Roderyk

Liczba postów : 373
Punkty aktywności : 2132
Data dołączenia : 16/03/2019
Age : 24

Wróżki     Empty
PisanieTemat: Wróżki    Wróżki     EmptyPon 26 Sie 2019, 23:15

You are going to be a fairy…

Każdy zna historie o wróżkach. Drobne duszki, które latają między ludźmi. Raz psocą, raz pomagają. A to utną kotu wibrysy, albo pomogą odnaleźć zagubiony pędzel. Nigdy jednak nie kieruje nimi chęć wyrządzenia komuś krzywdy, a jedynie pragnienie zabawy. Ot takie droczenie się, by ktoś zwrócił na nie uwagę. Urocze i nieszkodliwe stworzenia, małe duszki z równie małymi magicznymi mocami.
Te historie są jednak kłamstwami.
Wróżki istnieją z całą pewnością. Nie są jednak na pewno ani drobne, ani psotliwe. To przerażające duchy, utrzymujące się przy życiu tylko dzięki chęci zemsty. Ich motywacje do działania są często trudne dla nas do określenia. Nie znamy też dokładnie ich pochodzenia. Prawdopodobnie wróżki to dusze zmarłych dzieci, które zostały zabite w niewyjaśnionych okolicznościach. Zawsze jednak są związane w jakichś sposób z istotami nadnaturalnymi - wilkołakami, wampirami, wendigo czy jeszcze innymi stworzeniami. Trudno określić, co dokładnie dzieje się z takimi duszami, bowiem zazwyczaj mijają lata od zgonu dziecka, nim wróżka w ogóle będzie na tyle silna, by móc się komukolwiek ujawnić.

And live in a world where nobody can see you…


Dla większości są one jednak niewidzialne, ba, nieistniejące na dobrą sprawę. Ich możliwość interakcji z otoczeniem ogranicza się jedynie do miejsca, w którym bytują. Bardzo często zamieszkują z dala od obszarów miejskich, jednak zawsze znajdują się dosyć blisko cywilizacji. By wejść w interakcję z taką istotą, ona sama musi tego chcieć. Co jest o tyle problematyczne, że chociaż wróżki przypuszczalnie potrafią czytać w naszych myślach, nie mogą lub też nie chcą nam pokazać swoich, co uniemożliwia czytelną komunikację.
Sytuacja odwraca się jednak zdecydowanie, gdy wróżki chcą się z kimś związać. Wtedy to ich domem staje się ciało człowieka, którego wybrały. Obdarzają przy tym swojego wybranka przedziwnymi nie raz mocami. Człowiek taki przypomina Łowcę pod wieloma względami - jest szybszy i silniejszy, ma niesamowity refleks, a jego ciało regeneruje się zdecydowanie szybciej. Potrafi przy tym władać magią, nie taką jednak, jak czarodzieje. Nie wykazaliśmy jak dotąd powinowactwa magii wróżek z naszą.

Aren’t you excited?

Co ciekawe, wampiry bardzo chętnie pożywiają się krwią człowieka żyjącego w symbiozie z wróżką. Z reguły wampiry nie potrafią odróżnić takiego człowieka od zwykłego przechodnia, jednak gdy już raz zakosztują jego krwi, potrafią się podobno nawet uzależnić. Rany po srebrze będą goić się zdecydowanie szybciej niż po spożyciu zwykłej ludzkiej krwi. Podobno wampiry będące na skraju śmierci po wypiciu takiej krwi odzyskują siły w przeciągu paru godzin.
Biada jednak takiemu wampirowi, jeśli człowiek taki jest w stanie walczyć, a sam wampir uznał swoją ofiarę za ot kolejny posiłek. Chociaż istnieje wiele rodzajów wróżek i obdarzają one przeróżnymi mocami, łączy je wszystkie jedno - niegasnący płomień zemsty. Wampir, chcąc uciec przed śmiercią, znajduje jej ucieleśnienie. A posiłek, choć niewątpliwie będąc najlepszym posiłkiem jego życia, będzie przypuszczalnie także i ostatnim.
Człowiek żyjący z wróżką jest skazany na wieczne dzielenie swego ciała z istotą która żyje dla nienawiści. Z tego też powodu zarówno Łowcy jak i czarodzieje po krótkim okresie fascynacji zaprzestali poszukiwania wróżek. Niewątpliwie, istnieją ogromne zalety posiadania wróżkowego znamienia, jednak duchy te są zbyt potężne i gniewne, by je kontrolować. Nieliczni tylko Łowcy są w stanie tak żyć. Żyją oni wtedy w ścisłym celibacie, odcięci od świata i wypuszcza się ich z celi tylko wtedy, gdy jego bracia i siostry nie są w stanie poradzić sobie z jakimś potężnym wrogiem. Niekoniecznie wcale wampirem. Wróżki zdają się nie pamiętać, które stworzenie nadnaturalne było powodem ich śmierci. Nienawidzą więc ich wszystkich bez wyjątku.
Wróżki z reguły wykazują silne powinowactwo do konkretnych uczuć i emocji danego człowieka. Dopiero po wstępnym poznaniu osoby, do której odczuwają pociąg, decydują się na Opętanie. Nie zostało ustalone, czy wróżka od początku jest zdeterminowana pod względem swojego charakteru, czy też następuje to dopiero przy kontakcie z człowiekiem. Niemniej jednak, wróżki obecnie podzielone są według siedmiu głównych grzechów:

Pycha
Chciwość
Pożądanie
Łakomstwo
Zazdrość
Gniew
Gnuśność

Dlaczego podział ów ma znaczenie? Otóż moce wróżek opierają się na grzechu im przypisanym, ale też i ich pożywienie. Wróżka jeść nie musi w sensie materialnym. Karmi się emocjami swoich wrogów jak i swojego właściciela. Im potężniejsze emocje chłonie, tym sama z czasem staje się silniejsza. Proces ten jest długotrwały i stopniowy, ale potrafi przynosić doprawdy spektakularne rezultaty, gdy wróżka jest stale poddawana odpowiadającym jej bodźcom.
Ostatnim elementem, jaki warto omówić, jest dualizm człowieka i wróżki. O tyle co wróżki większość czasu nie są specjalnie aktywne, tak cały czas żyją razem z oryginalnym właścicielem ciała. Jednak w sytuacjach kryzysowych potrafią przejąć nad nim kontrolę. Zdarza się to rzadko i stwarza często różne problemy dla człowieka, z uwagi na fakt, że wróżki bardzo długo uczą się o tym, jak poruszać nie ich ciałem. Przejęcie kontroli nad człowiekiem przez wróżkę z rzadka jest permanentne, aczkolwiek zdarza się. Tym jest częstsze, im silniejsza stała się wróżka od czasu Opętania oraz im słabszy jest człowiek. Najbardziej odporni wydają się czarodzieje, potem łowcy, a na końcu zwykli ludzie. Oczywiście, od każdej reguły są wyjątki.

Temat wróżek wciąż pozostaje niezbadany. Nie znamy dokładnie ich pochodzenia, ani nie wiemy, na jakiej podstawie wybierają człowieka do Opętania. Wiadomo jednak, że są to niesamowicie silne istoty, zdolne być może zmienić w przyszłości oblicze naszego podziemnego świata. Pytanie jednak pozostaje, co istota zrodzona z nienawiści postanowi zrobić, gdy znikną wszystkie wampiry, wilkołaki i inne ofiary Łowców?

STATUS
Wróżki jako takie są na chwilę obecną niegrywalne - mogą zostać "pozyskane" jedynie w trakcie rozgrywki z Mistrzem Gry.


Karta Postaci | Mieszkanie | Telefon

Seek strength
The rest will follow
Powrót do góry Go down
 
Wróżki
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Encyklopedia :: Fabuła-
Skocz do: